buna ziua

Candidoza

Postata de ionela90128205 cu 15 ani in urma.

va rog sa ma ajutati.am probleme la nivelul aparatului genital in sensul ca am scurgeri albicioase si nu stiu din ce cauza..va rog daca se poate sa ma ajutati..va multumesc

Raspunsuri (3)

ionela90128205

acum 15 ani

va rog sa ma ajutati.am probleme la nivelul aparatului genital in sensul ca am scurgeri albicioase si nu stiu din ce cauza..va rog daca se poate sa ma ajutati..va multumesc

simona166117244

acum 15 ani

Buna,
Atata timp cat secretia este clara sau putin albiciosa, de consistenta albusului de ou, fara miros, este o secretie vaginala normala.
Daca cantitatea de secretie creste, capata o culoare( verzuie, gri, galbena), devine apoasa sau branzoasa si capata un miros neplacut, secretia este anormala si trebuie sa mergi sa-ti faci niste analize. In cazul unei secretii anormale, pot aparea si amnacrimi, usturimi, dureri la contactul sexual.
Sanatate maxima!

Mariana256

acum 15 ani

La nivelul vaginului exista o ciuperca Candida, care are rol de protectie. In momentul in care scurgerea este insotita de miros atunci ar trebui sa-ti faci timp si sa mergi la un ginecolog. Totusi ti-as recomanda sa mergi si acum pana nu apar si alte simptome.Daca vrei poti incerca enterolactis ,sunt niste capsule, reprezinta un integrator biologic cu fermenti lacticii vii de origine umana ,indicat in reechilibrarea florei bacteriene intestinale in urma dezechilibrelor alimentare....(sunt mai multe motive care pot cauza dezechilibrul florei).Ce ai tu poate fi o dezechilibrare si o crestere a ciuperci in mod excesiv si necontrolat. Incearca sa iei si medicamente chiar naturiste pentru imunitate( echinacea).