buna dimineata

Candidoza

Postata de florina158 cu 12 ani in urma.

daca stie cineva sa mi spuna, va rog, ar putea fi eficient tratamentul pt candida cu nizoral pastile si irigatii vaginale cu ceai/bocarbonat de sodiu si ovule clotrimazol?

Raspunsuri (4)

Dr. Mirela Telipan

acum 12 ani

Ar putea fi eficient, daca vi l-a prescris un medic si aveti o schema terapeutica, adaptata situatiei dvs.

florina158

acum 12 ani

nu mi s a prescris acum, mai demult, dar a mers, in schimb cate tratamente am luat in ultimele 2 luni, nu a functionat niciunul dintre ele. Mi s a spus ca ar fi pe sistem imunitar si am citit si pe prospectul, cum ca ar fi bun in situatii din acestea.

victoras

acum 12 ani

Incearca spalaturi cu Tantum Rosa conform indicatiilor farmacistului.E f. eficient.Sanatate!!!

florina158

acum 12 ani

multumesc pt recomandare, dar deja fac cu ceai :D