Bubite rosii

Candidoza

Postata de Marius1603 cu 11 ani in urma.

Deci azi mi-au aparaut pe limba (in special pe varf si pe lteral) multe punctulete rosii(foarte mici). Mai incolo pe partea limbii care nu se vede aceste bubite au 2-3mm. Ce ese? Ce analize sa fac? La ce medic sa merg?

Raspunsuri (8)

Marius1603

acum 11 ani

Precizez ca am varsta de 14ani.(am avut pana acum3zile o "afta nedureroasa" care mi-a trecut in 9zile). Si fumez de 2-3ani

Heini

acum 10 ani

Am o bubita rosie pe lateralul limbii, care ma doare foarte tare cand mananc. Bubita o am de 3 zile.

Marius1603

acum 11 ani

Precizez ca am avut tot in zona aia cu bubite mari un fel de "afta nedureroasa" care mi-a trecut in 9zile. Am 14ani is fumez de 2-3ani poate fi cancer oral?

Dr. Mirela Telipan

acum 11 ani

Probabil e o iritatie; incercati Gengigel gel reparator cu acid hialuronic, citeva zile, dupa masa.

Denisa

acum 10 ani

Cea mai buna e GLICERINA cu PROPOLIS si GALBENELE

Denisa

acum 10 ani

eu am la fel.. nu pot manca de durere

alin

acum 9 ani

Si eu am acces si problema cu bubitele rosi în spre gât ma poate ajuta cineva cand înghit am senzația ca am ceva în gat va rog mult

Denisa

acum 8 ani

Si eu am bubite rosi ma fac cu bicarbonat sper sa treaca le am de 2 zile la inceput erau deranjante la inghitit dupa care acum nu le mai simt chear asa doar ca is acolo si ma streseaza