Basici in zona genitala ?

Candidoza

Postata de Utilizator11616221563 cu 3 ani in urma.

Buna ziua. Mă numesc Imola. Cam de o săptămână am o senzație de mâncărime și usturime in zona genitala . Acum vreo 3 zile am observat că miau ieșit și niște beșicuțe și mă doare îngrozitor când urinez . Mă spăl cu ceai de mușețel de 2 ori pe zi . Dimineața și seara și după aceea dau cu crema Clotrimazol . Dar imi calmează o bucată de timp mâncărimea după care iaras reapare. Ce pare fi și ce să folosesc sa scap că e foarte neplăcut . Sex nu pot face cu soțul că mă ustura tare in jurul vaginului că am beșicuțe și acolo

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 3 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul ginecolog. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Candidoza-si-alte-infectii-micotice/cum-puteti-recunoaste-candidoza-cutanata-si-cum-se-poate-tratai_15021