analize suplimentare pt candida??

Candidoza

Postata de andreea58192810 cu 13 ani in urma.

Am urmat mai multe tratamente pt candida,prescriese de medic insa intotdeauna a revenit la scurte intervale de timp. Ce alte analize ar mai trebui sa fac?

Raspunsuri (4)

Iuli

acum 13 ani

Partenerul face tratament?

andreea58192810

acum 13 ani

In prima etapa, dupa ce s-a declansat "minunea" nici nu era vorba de partener. Banuiesc ca am capatat-o de la un tratament prost-prescris de o minunata d-na doctor pt o raceala. De scurt timp am pe cineva; inainte de a-mi incepe viata sexuala cu acea persoana am urmat IARASI un tratament in urma unui control ginecologic, mi s-a prescris cervugid- ovule. Timp de 2 saptamani am urmat tratamentul fara contact sexual. Dupa aceasta perioada, nu mai simteam a avea vreo pb si mi-am reluat activitatea sexuala ca la nici 2 sapt sa am ACELEASI simptome!!!Deci sunt la capatul rabdarii. Asta inseamna sa iau mereu tratament???Cu toate ca sunt convinsa ca nu este benefic nici asta..

Iuli

acum 13 ani

Sper ca activitatea sexuala este cuprezervativ, altfel va reinfectati in permanenta unul de la altul. Incercati si sa aveti o imunitate buna, in general recaderile se fac pe fond de imunitate p***a, stres etc. Daca ati facut greseala de a face sex neprotejat, partenerul sa mearga la dermatolog si sa urmeze tratament. Si numai sex protejat mult timp de acum incolo, data fiind sensibilitatea dvs.

[email protected]

acum 13 ani

Ar putea sa te ajute Tantum rosa,intreaba la farmacie ce si cum.Sau un leac babesc:iaurt itrodus in vagin(l-am gasit, cred in FORMULA_AS).