analize medicale interesante

Candidoza Claudicatie

Postata de Elena704 cu 15 ani in urma.

am 30 ani, male,
Am wbc. 14.1,
ne# 7.9
ly# 4.8
mo# 0.9
mchc = 32.4
mpv = 7.3
GPT = 80
GOT = 46
PROTEINA C REACTIVA = 38 mg/l
colestrol = 244 mg/100ml
trigliceride= 221 mg/100ml
hdl colestrol = 39mg/100ml
ldl colesterol direct = 200 mg/100ml
fibrinogen = 6.24 g/l
helicobacter pylori anticorpi IgG = 2.12 u/ml pozitiv
factor reumatoid este negative.
am claudicatia, dar ekg si echo doppler este normal
in film de palamani arata ca am bronsita
examen de coproparazitologic si coprocultura arata ca am numa candida.
ma simt foarte bolnav, obosit si tot timpu as dormi
ce analiza mai trebuie sa fac, nu stie nimeni ce am.
ce am??

Raspunsuri (4)

rodica109119930

acum 15 ani

Analizele medicale sunt doar o parte din investigatiile care trebuie facute. Sunt importante de asemenea conditiile de viata, alimentatia, antecedentele medicale personale si din familie, etc.

Pentru a se putea stabili un diagnostic va invitam la o consultatie in cadrul Centrului Naturist de Evaluare a Sanatatii SERAFIM.
Mai multe detalii pe www.centrunaturist.ro.

dr. CAMELIA ROSU, medic in cadrul Centrului Naturist de Evaluare a Sanatatii SERAFIM.

ion92121291

acum 15 ani

Buna!Si eu am Helicobacter si am stari de greata si voma mai mereu, nu pot sa mananc mai nimic, slabesc si ma sperie foarte tare asta.Am citit foarte mult despre virusul asta si am ajuns la concluzia ca toate celelalte stari(moleseala,anorexie,stari de panica etc.) vin impreuna cu nenea Helico...Totusi la tine TGP-ul e putin marit, normal ar fi maxim 56, iar TGO-ul e maxim 40.Cred ca ar trebui sa-ti faci niste analize mai aprofundate la ficat...

simona546

acum 15 ani

daca crezi ca mai ai nevoie de sprijin si inf. vorbim pe messinger

gotic

acum 10 ani

Mai traiesti?