am o mancarime

Candidoza

Postata de SILISTRA cu 13 ani in urma.

sunt o graviduta de 2 luni jumate si de cand am ramas insarcinata am mancarimi in zona genitala .mai exact labiile si in jurul vaginului.precizez ca zilnik ma schimb de vreo 3 ori.inca nu am fost la control ginecologic .ce ar putea fi?

Raspunsuri (5)

Filipa

acum 13 ani

Cred ca ai candida sau infectie urinara. Multe femei fac infectie urinara cand sunt gravide. Pt mancarime, pana mergi la dr, spalate cu apa calda in care ai dizolvat o lingura de bicarbonat de sodiu( in ext). Sanatate.

Ionescu

acum 13 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

babby kitten

acum 13 ani

Buna,cred ca este vb de candida vaginala..Cu un control la medicul ginecolog,afli sigur ce este.Candida se strateaza greu..succes

Nora

acum 13 ani

Cumpara un tub de Nidoflor unguent de la farmacie. Unge-te cu el si in cateva zile nu vei mai avea nimic. Succes

craciunel ana maria

acum 8 ani

salutare ..... sunt insarcinata in 8 luni jumate si am o mincarime in gona intima si nu stiu de la ce ?