am nevoie de un raspuns urgent

Candidoza

Postata de cu 15 ani in urma.

Am o mare problema, apar mereu dureri in cand fac sex, sunt mai mult usturimi si dupa incepe sa ma doara tot mai ales daca urinez. Am facut un tratament pentru candida, a avut fect pentru aceasta dar nu si pentru aceste simptome. Sunt casatorita si acest lucru imi afecteaza foarte mult viata personala.
Multumesc si astept raspuns.

Raspunsuri (3)

alina1037

acum 15 ani

aceleasi sintome le am si eu.de cateva zile si de 2 zile a inceput usturimea si durerea si la prietenu meu.te rog frumos imi poti spune si mie ce tratament ai urmat pt candida??? multumesc si insanatosire grabnica

simona166117244

acum 15 ani

Buna,
Sotul a urmat tratamentul pentru candida? ca degeaba l-ai urmat doar tu, ca recidiveaza. Asa ca mai bine , din nou la medic, un alt control, analize si vezi ce-ti spune. Iar in cazul candidei, tratamentul trebui urmat de catre ambii parteneri.
sanatate maxima!

simona166117244

acum 15 ani

Buna,
Nu urma un tratament pentru candida , "dupa ureche". Mergi la medic, fa-ti analizele si doar medicul e in masura sa-ti prescrie un tratament. Si desigur, acest tratament va fi urmat si de catre partener.
Sanatate maxima!