ajutor,cat mai rapid,ce poate fi??

Candidoza

Postata de maria00 cu 10 ani in urma.

buna, sunt maria, am 19 ani, o sa fiu cat mai scurta. chiar la intrarea in vagin, am observat acum 2 zile niste formatiuni (basicute) semi-solide, albe, nedureroase. nu am secretii anormale, cu miros deosebit, sangerari etc. mentionez ca am fost dezvirginata acum 8 luni (o singura penetrare fortata, foarte dureroasa), dupa care nu am mai avut niciun fel de contact, si niciodata raport sexual. pana acum nu am observat nimic anormal. mentionez ca nu am luat medicamente, anticonceptionale, dar sunt f stresata, am avut o depresie de curand, din care nu mi-am revenit complet. as vrea o parere si eventual un tratament cat mai obiectiv, deoarece in orasul meu nu am ginecolog, am probleme cu parintii (conceptii foarte invechite si nu prea am voie sa ies din casa ca sa pot consulta un medic din alt oras), asa ca as vrea sa imi spuneti parerea si eventual un tratament, aici, online. sunt destul de ingrijorata ... multumesc anticipat!

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Din pacate, este recomandat sa consultati medicul ginecolog ( sau poate dermato-venerolog) pentru evaluare corespunzatoare (obiectivarea leziunile) si recomandari specifice.

maria00

acum 10 ani

Multumesc pentru raspuns. Dupa parerea dvs,sa fie vorba de candida? Mentionez ca respectivul s-a protejat si nu suferea de niciun fel de boli.