buna seara?

Candidoza tract urinar

Postata de ionut cu un an in urma.

pe penis a aparut o pata albicioasa si m-am cam speriat,am fost la medic si mi sa sugerat sa fac o analiza la aceea pata ,am facut si am dus-o la laboartor ,de acolo mi sa spus ca am doua bacterii ,1 este klebsiella si a 2 este enterococcus faecallis ,,, bine inteles ca am mers la medicul de fam si mia spus sa iau antibiotic dupa caz,am luat ciproflacina,amoxacilina si acum iau vancomicina si ntot nu a trecut ,intradevar mai este putin dar nu vreea sa treca mai deloc din cate urmaresc ,ce pot sa fac sa scap de asa ceva ?

Raspunsuri (2)

ionut

acum un an

ma poate ajuta cineva in aceasta problema ?

acum un an

Buna ziua,

Daca tratamentul nu are rezultatul asteptat, va recomandam sa solicitati si opinia unui medic dermato-venerolog pentru o evaluare suplimentara.

Va puteti programa la un medic dermatolog din lista: https://www.clickmed.ro/medic/dermatologie

Articol de interes: sfatulmedicului.ro/Boli-genitale-masculine/cauzele-aparitiei-punctelor-petelor-rosii-de-la-nivelul-penisului_17958