Simt ceva in gât, cancer la gat sau cancer pulmonar ?

Cancerului capului si gatului

Postata de Utilizator11613674565 cu 3 ani in urma.

Buna ziua, de ceva vreme simt ceva in gât la înghițire, câteodată simt ca ma strange gatul. Si o durere in partea dreapra a gatului (langa gat nu inauntru) care duce spre ureche. Pana acuma am fost la orl, endocrinologie, medicina generala, dermatologie. La orl a zis sa fac un ct la gat si la craniu. Am făcut si un test te sânge, am înțeles ca am un teren alergic dar nu cred. medicul de familie a zis ca e de la anxietate și de la frica. Daca stau cu capul aplecat trebuie sa extind oarecum gatul ca sa am aer, parca as sforai din gat nu din nas. Dimineața cateodata expectorez sange , dar din fat nu din tuse. Parca din nas ar veni. Am fumat ceva timp m-am lăsat de 3 ani. Acuma 7 luni am tras cateva țigări in gura si de atunci au început toate astea. Recent a început sa imi zgârii gatul, nu stiu, parca as avea ceva pe gat si nu vrea sa se desprinda. Am 19 de ani, 106Kg, 1.80 cm. Câteodată simt ca imi arde fata si am tensiune. Ce sa fac, chiar nu vreau sa mor, am început sa stau si sa plang seara ca stiu ca nu mai am mult de trăit.

Raspunsuri (3)

Admin SfatulMedicului

acum 3 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul de familie. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Investigatii/analize-recomandate-in-functie-de-patologii_1329

Utilizator11613674565

acum 3 ani

Am contactat medicul de familie. Dar nu are cum sa fie ce a zis dânsa

IuliaL

acum un an

Ai găsit răspunsul? Și eu am ceva de genul! Ai făcut vreun e udat?