Ischemie Acuta

Cancer

Postata de Iuliana Nina cu 13 ani in urma.

Buna ziua. Ma numesc Bosescu Iuliana ,am37 de ani . Am o prietena care are un baietel de 6 anisori si este f bonlav ,are Tetrapareza spastica de curand a facut un CT la cap si i-a iesit ca are ischemie acuta.Va rog sa imi spuneti ce inseamna acest diagnostic si cat poate sa fie de grav. Va multumes si astept un raspuns de la Dvs.

Raspunsuri (1)

Iuli

acum 13 ani

Tetrapareza spastica este o boala incurabila. Se pot ameliora simptomele cu fizioterapie, rabdare si dragoste. Atat.
Despre ischemia acuta gasiti pe internet mai multe informatii, spre ex la adresa http://www.chirurgie-cardiovasculara.ro/IschemiaAc.html
Trebuie gasita cauza ischemiei.