VENA JUGULARA

Cancer

Postata de tclaudia89 cu 10 ani in urma.

Buna,
Tatal meu se lupta cu cancerul la gat de 1 an de zile nu sa operat ,cangreoni nu sau dezvoltat insa au aparut alte complicati sa infundat vena jugulara iar a doua este pe jumatete medici nu vor sa-l opereze pentru ca au zis ca poate sa moara pe masa de operatie iar de cáncer nu mai pot sa-l opereze .In momentul de fata ia tratament pentru vena care este pe jumatete infundata ca sa nu se infunde de tot.Va rog frumos sa ma ajutati de vreo 2 saptamani are dureri intr.-una de cap dureri groaznice medici spun ca sar putea sa fie de la vena ,a facut film la cap ,plamani ,gat cancerul nu sa imprastiat,ia tot felul de calmante si nu-i trece chiar nu exista ceva sa-i amelioreze durerea il doare zi si noapte.Va multumesc astept un raspuns

Raspunsuri (1)

ELENA

acum 8 ani

infiltratii cu novocaina in regiunea pericarotidiana, se poate sa fie accidente vasculare si de acolo sa=l doara capul, poate are hemoragie de la ruptura de artera carotidiana.