valoare CA 125

Cancer

Postata de GeorgianaR cu 8 ani in urma.

Buna ziua, valoare markerului in urma cu 3 luni a fost cca 5, iar acum este cca 7. Operatia a avut loc anul trecut, urmata de chimioterapie, cu raspuns foarte bun. Va rog sa-mi spuneti daca exista motiv de ingrijorare. Multumesc.

Raspunsuri (5)

Dr. Toth Noemi

acum 8 ani

Valorile normale pentru CA 125 sunt sub 35 U/ml.

GeorgianaR

acum 8 ani

Va multumesc mult pentru raspuns, stiu ca se incadreaza in limite normale, dar ce ma ingrijora este faptul ca valoarea este mai mare decat ultima analiza facuta in urma cu 3 luni. In aceste 3 luni nu s-a mai facut chimioterapie. Deci nu ar fi motiv de ingrijorare ca fara tratament valoarea a crescut putin? Multumesc.

Dr. Toth Noemi

acum 8 ani

Aceasta crestere nu este semnificativa. Nu va ingrijorati!

GeorgianaR

acum 8 ani

Va multumesc din suflet! Sa dea Dumnezeu sa fie totul bine.

GeorgianaR

acum 8 ani

Buna seara! Medicul ce s.a ocupat de mama mea spune ca valoarea este foarte buna si nu i.a mai cerut sa faca tomograf, ci sa repete analiza peste 3 luni. Astazi a ametit de doua ori, a mai patit.o in urma cu cca 2 luni, sa fie de la caldura sau ar putea avea legatura cu boala? Multumesc.