va rog un sfat

Cancer

Postata de Sari cu 11 ani in urma.

Buna ziua,
Daca sotul meu are cancer, cand fac sex cu el, pot sa primesc si eu?
Depinde in ce faza este cancerul, caci in metastaza este prezent in tot corpul s in toate lichidele existente in acel corp?
Multumesc.

Raspunsuri (1)

Adrienne

acum 11 ani

Nici un fel de cancer nu este contagios. Cu toate acestea,exista doua virusuri cunoscute contagioase si anume : HPV si hepatita C, care POT cauza cancerul. Ambele virusuri pot fi transmise si prin contact sexual neprotejat.