VA rog sa imi dati un sfat..

Cancer

Postata de NICOLETA56123904 cu 12 ani in urma.

Mama mea de 65 de ani, este diagnosticata cu metastaze osoase de aproape un an de zile, a urmat toate sedintele de chimioterapie si tot felul de proceduri care se fac la oncologie.Starea ei momentan este rea dat fiind faptul ca de cateva saptamani nu poate sa manance mai nimic,iar de cateva zile incoace vomita tot ce baga in gura.Medicii nu spun mare lucru doar ca se lupta in continuare sa faca tot ce le sta in putinta,si ii administreaza calmante inclusiv morfina pentru dureri. Este evident ca nu ma pot astepta sa se vindece, dar as vrea sa stiu daca mai sunt sanse sa mearga mai departe un pic mai bine fata de starea in care se afla acum,pentru ca sunt disperata si nustiu cum as putea sa o ajut...

Raspunsuri (4)

colnago

acum 12 ani

Imi pare rau ca mama Dv. are aceasta suferinta, despre care ati mai postat si acum 9 luni.
Un ajutor pentru ameliorarea starii ei ar putea fi bautura bioactiva Tahitian Noni, sar putea ca acest remediu sa-i mai diminueze suferinta dinsei.

NICOLETA56123904

acum 12 ani

Iti multumesc din suflet o sa incercam tot ce e posibil..

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

daca este exclusa o cauza organica a varsaturilor, precum un obstacol in tractul digestiv (la nivelul esofagului, la nivel gastric, la nivelul intestinului subtire) ce ar interfera cu posibilitatea de alimentare pe cale bucala, se pot incerca alimente semisolide si lichide pe care le tolereaza, in portii mici si mai dese (o supa usor acrita pentru a-i stimula apetitul,gustari la indemana precum fructele, budinca, biscuiti, stafide, lichide clare precum o supa degresata, bauturi neacidulate, suc de struguri, miere de albine, ceai, apa, suc de portocale fara pulpa, alimente lichide precum suc complet de fructe sau nectar de fructe, supa, iaurt, toate tipurile de lapte, milkshake, cartofi zdrobiti in supa sau piureu, carnea maruntita in supa, oua fierte moi (galbenusul bine amestecat cu albusul), piure de fructe, suc de legume

NICOLETA56123904

acum 12 ani

Va multumesc mult pentru sfatul dumneavoastra..