va rig frumos

Cancer

Postata de constantinralucaelena cu 12 ani in urma.

Bunicul meu a fost diagnostic cu tumora maligna leziune depasind bronhiile si pulmonul ,de aprox 6 luni face citostatice.As dori sa stiu daca exact cat de grav este diagnosticul.multumesc.

Raspunsuri (1)

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

cel care poate aprecia cel mai corect prognosticul este medicul curant al bunicului dumneavoastra. in rest, daca stiti diagnosticul exact, si anume ce tip de cancer este, puteti sa gasiti pe internet prognosticul in functie de acesta. totusi, trebuie sa stiti ca in general tumorile maligne pulmonare nu au un prognostic bun, dar nu se poate preciza mai mult fara a avea detalii despre diagnostic, stadializare, etc.
pentru mai multe informatii despre cancerul pulmonar, va recomand si acest articol:
//sfatulmedicului.ro/Cancer/cancerul-pulmonar_5358

va urez o zi buna