un sfat

Cancer

Postata de mihaela1234 cu 12 ani in urma.

Sotul meu a fost diagnosticat cu adenocarcinom rectal g2 a facut chimioterapie si 25 de sedinte de radioterapie dupa care face pauza o luna si urmeaza operatia.Va rog sa-mi spuneti daca am putea sa mergem la bai termale cateva zile,sper sa nu aiba aceste bai efecte negative asupra bolii.va multumesc

Raspunsuri (2)

Dr. Cranta Ali

acum 12 ani

Cel mai indicat ar fi sa solicitati opinia medicului oncolog care-l are in evidenta.
Normal ar fi sa evite baile termale sau alt tratament fara recomandarea medicului oncolog curant. Dar poate sa va insoteasca in statiune.

mihaela1234

acum 12 ani

VA MULTUMESC MULT DE TOT DR CRANTA