Tumora stenozanta colon .....

Cancer

Postata de 4536767 cu 10 ani in urma.

Buna ziua ! Acum patru luni ma simteam foarte obosit , anemic , si dupa un consult la medicul de familie mi sau recomandat cateva analize . Dupa aceste rezultate , la Spitalul Elias mi sau gasit o pierdere de sange urmand un consult cu internare la gastro ! Dupa acest examen a fost gasit diagnosticul : - Tumora stenozanta colon transvers cu examen , histopatologic in lucru ! Acum intervine rugamintea mea in fata celor care au , sau au avut acest diagnostic ! Ce a-si putea face mai departe ? Se poate remedia acest diagnostic SI ALTFEL in afara operatiei ??? Cu mult drag , George N.

Raspunsuri (1)

Dr. Victor Radu

acum 10 ani

Bună ziua!
Singurul tratament pentru boala dvs este chirurgical. Operaţia poate fi realizata deschis sau laparoscopic.
Putem discuta detalii la o consultatie.

Va aștept la Medlife unde va puteți programa la telefon 021 9646

Cu stima,
Dr. Victor Radu
www.drvictorradu.ro
[email protected]