tumora glanda parotida stanga

Cancer

Postata de Alexandru1102848 cu 14 ani in urma.

tatal meu are 45 de ani si tocmai a fost operat de o tumoare la glanda parotida

exmen microscopic:
-structura microscopica carcinom mucopidermoid ;invazie perineurala si perivasculara
-structura microscopica carcinom mucopidermoid
-structura microscopica structura microscopica carcinom mucopidermoid adiacent glanda saliavara de tip mucos ; invazie perineurala si perivasculara
-tesut adipos ce include gangliani limfatici fara metastaza
in urma operatiei ia ramas paralizata partea stanga a gurii si ochiul stang cat e de grav

Raspunsuri (14)

miha

acum 14 ani

Chiar daca poate fi prea tarziu raspunsul meu, nu pot sa trec peste.
Dupa cateva luni paralizia se diminueaza destul de mult(intervine si obijnuinta). Diagnosticul nu este unul fericit, dar cu ajutorul lui Dumnezeu, rugaciuni, consumul a minim 2 litrii de apa zilnic si 0 alimentatie ce inhiba dezvoltarea altori tumori se poate duce o viata normala.

sandel76

acum 13 ani

acelasi diagnostic are mama mea dar pe partea dreapta. a fost operata .....i s-a scos glanda parotida si a ramas foarte putin cu gura stramba. acum este la a treia sedinta de citostatice si mai are de facut si radioterapie. tatal tau a facut chimioterapie? ce tratament a urmat? Doctora la care este mama nici nu vrea sa stea de vorba cu ea, nu-i explica cat e de grav, nu-i spune absolut nimic ( si a da " dreptul" mereu cand sa dus la citostatice).cum se simte tatal tau?multa sanatate!

oxana

acum 11 ani

eu tot am aceiasi problema ca mama ta,glada tiroida pe dreapta,doctorii miau recomandat operatia dar mii frica sa ma duc

rodica

acum 13 ani

te rog sa_mi spuii mama ta avea tumoare beligna sau maligna?
mama mea are la gat e mare cat o minge de tenis e beligna si mie frica so operez nustiu ce sa fac ajutatima daca puteti cu informatii despre aceasta boala e bine de operat sau se poate trai si asa?multumesc astept parerile dv_stra

ioana

acum 12 ani

am fost diagnosticata cun un nodul de 1,2 cm la glanda parotida , singura solutie pentru a ma face bine este interventia chirurgicala , puteti sa-mi spuneti daca ce repercursiuni are interventia chirurgicala, se poate vorbi de paralizie?

vali

acum 12 ani

Tatal meu a fost operat la 70 de ani de tumora parotida dreapta. Nu a avut nici un semn de paralizie iar operatia desi are o varsta inaintata sa inchis foarte bine. Totul este sa mergi cat mai repede pana nu creste si desigur sa te ajute Dumnezeu sa dai peste un medic bun. sanatate

ovidiu

acum 12 ani

te rog, ia in calcul INSTITUTUL ONCOLOGIC CLUJ... DL.DR.KISS OCTAVIAN! EL M-A OPERAT PEMINE DE ACEEASI TREABA IN URMA CU 4 ANI. REGIM PERMANENT FARA CARE... DOAR PESTE SI ACELA DE MARE SAU OCEANIC... NU CRESCUT IN CRESCATORII. NU CARNE CACI CONTINE HORMONI DE CRESTERE SI , INCONSECTINTA DE TZI SE FORMEAZA O ALTA TUMORA , HORMONII INGERATZI PRIN CONSUMUL DE CARNE ....NU UITA CA INTR-O CURTE UN PUI DE GAINA CRESTE UN AN PENTRU A AJUNGE GAINA IAR INTR-O FERMA DE CRESTERE IN 45 ZILE...DIN PUI DE O ZI AJUNGE GAINA DE 2-3 KG,.....ASA SI TUMORILE, Ac***a INGERATA CARNEA DE PUI, PORC,VITA...INGERI SI HORMONII SI DE AICI TOT BALAMUCUL ULTERIOR. ASIMILEZI PROTEINE VEGETALE DIN SOIAAA, FASOLE BOABEEE, MAZAREEE, CUS-CUS SI PROTEINA DE ORIGINE ANIMALA DIN OUA...DE CASAAA, SI BRANZETURI DE CASA ... NU DIN COMERTZ! DECI... CU DRAGA INIMA RECOMAND DL.DR.KISS OCTAVIAN...CEL CE M-A OPERAT PE MINE DE CEVA SIMILAR TIE! SUCCES!!!!!!!!!!!!!

NICOL

acum 10 ani

http://www.romedic.ro/cancerul-glandelor-salivare

NICOL

acum 10 ani

http://www.romedic.ro/cancerul-glandelor-salivare

marius rus

acum 9 ani

Eu m-am operat la chirurgie 4 spital cfr din cluj la domnul profesor. Munteanu ,asistent dr. Petre ,tot parotida pe stânga ,de 2,8 cm,totul a iesit ok ,sa le dea dumnezeu sanatate

florina adela

acum 9 ani

am gasit dupa atatia ani postarea ta aici si cum am in familie o problema de sanatate similara, te.as intreba daca tatal tau e bine...a facut radioterapie, i.a recidivat...sper sa nu deranjez dupa atatia ani cu o problema atat de sensibila...m.as bucura sa aud ca e bine

florina adela

acum 9 ani

intrebarea era adresata lui Alexandru...

Alexandru1102848

acum 9 ani

Buna Florina!

daca doresti ma poti contacta la [email protected]

Utilizator11594193333

acum 3 ani

Cum se simte tatăl tău, acum??