tumora esofagiana

Cancer

Postata de mirelatosa cu 13 ani in urma.

vroiam sa stiu daca este acelasi lucru cu tumora esofaringiana!!!!!!!!!!!!!!

Raspunsuri (2)

Csara

acum 13 ani

Esofagul leaga faringele de stomac. Nu stiu exact daca este vorba de acelasi lucru sau despre o tumora care cuprinde si esofagul si faringele. Probabil aria de extindere este mai larga incluzandu-le pe amandoua. Dar nu vreau sa fac presupuneri, poate sunt gresite... Intreaba medicul, nu mi se pare nimic in neregula sa ceri detalii de genul asta..

mirelatosa

acum 13 ani

Inca nu am ajuns la medic trebuie sa mergem la Cluj, joi, dar diagnosticu este de Tumora esofagiana.