tumoare tiroidiana

Cancer

Postata de genu cu 11 ani in urma.

buna ziua,mama mea a fost depistata cu o tumoare tiroidiana mare de 1,5 cm pe 3 cm,inca nu am facut biopsia in schimb am facut testul de singe mai exact marchetul tumoral din singe care a iesit bine(nu cancer).intrebarea mea este daca mai trebuie facuta si biopsia tumoriii tiroidiene sau nu. va multumesc mult.

Raspunsuri (4)

Corina

acum 11 ani

Acel marker despre care vorbiti este specific unui anumit tip de cancer. Diferentierea benign/malign nu se poate baza doar pe aspectul echografic sau pe valorile markerilor, deci biopsia este obligatorie. Stati linistita! Nu doare si nu constituie nici un pericol. Multa sanatate mamei dumneavoastra si....vesti bune de la punctia-biopsie!

genu

acum 11 ani

va multumesc din suflet ca mi-ati raspuns la prima intrebare, mai am o intrebare referitor la mine de data aceasta.
am fost diagnosticata cu ceva noduli benigni la ficat asta in urma unei analize de sange si a efectuarii unui ultasound .din fericire nu sunt periculosi dar, apare intrebarea mea cum sa ma scap de ei si din ce motive or fi aparut.
va ramin foarte recunoscatoare daca o sa imi raspundeti din nou.
va multumesc mult de tot.

Corina

acum 11 ani

Despre acest lucru va trebui sa discutati cu un medic hepatolog. Nu e domeniul meu si, din pacate, nu va pot ajuta. Probabil vi se va indica efectuarea unei punctii pentru a se analiza exact ce fel de tesut este si daca exista vreun risc daca ii lasati acolo. Imi pare rau ca nu va pot ajuta mai mult. Sanatate va doresc!

Loredana

acum 10 ani

Te-ai gandit sa apelezi la tratamentele naturiste? Eu iti recomand zeolitul lichid imbunatatit cu DHQ, este eficient pentru eliminarea celulei canceroase si pentru stoparea evolutiei cancerului. Sanatate!!!!