Trebuie colectomie segmentara sau chimioterapie?

Cancer

Postata de wow cu 11 ani in urma.

Anul trecut, in luna februarie, la 30 cm de rect a fost rezecat un polip de 1 cm al carui examen histopatologic a avut ca rezultat "adenom tubulo vilos cu arii displazice de grad inalt si zone de carcinom intraepitelial": cu ocazia altor colonoscopii au mai fost rezecati alti doi polipi de 8-10 mm care au fost "cu arii displazice de grad inalt"

Raspunsuri (1)

Corina

acum 11 ani

Atitudinea terapeutica depinde strict de medicul curant. Numai el poate sa ia decizia, impreuna cu pacientul, in ceea ce priveste calea de urmat. Va doresc multa sanatate!