tratamentul cu afinitor (everolimus)

Cancer

Postata de funfan cu 8 ani in urma.

Mama mea- 69 de ani- are multiple metastaze (osoase si de organe interne) in urma unui cancer mamar din 2005. Ultima metastaza aparuta este la glandele suprarenale ca urmare a faptului ca tratamentul cu paclitaxel si avastin nu a dat rezultate. Am incercat si cu capsule de capecitabina, dar nu le-a tolerat. Acum ni se recomanda everolimus care, dupa cate am citit in prospect, are multiple reactii adverse - inclusiv afectarea functiei ficatului care are deja metastaze. Ce sa facem? sa mai continuam?

Raspunsuri (1)

Dr. Toth Noemi

acum 8 ani

Buna seara!

Daca puteti sa-mi trimiteti fisele medicale, si protocolul folosit asa cred ca va pot ajuta. Adresa de email gasiti mai jos.