Tratament Oncologic?

Cancer Carcinom cortical suprarenal Coriocarcinom Sarcom Ewing Cancer de trompa uterina Mezoteliom pleural malign Neuroblastom Carcinom neuroendocrin Osteosarcom Cancer peritoneal Tumori solide Sindromul de liza tumorala Carcinom cu celule merkel Mezoteliom malign Cancer de tract urinar Boala Castleman
+13
Vezi toate grupurile

Postata de Monica84 cu 5 ani in urma.

Sotul meu, in varsta de 53 ani, a fost operat laparoscopic in iunie 2018 de tumora renala, prin nefrectomie totala. La examenul CT de la 6 luni, apare o recidiva in loja renala, cu carcinomatoza peritoneala. Va rog sa-mi spuneti daca se poate aplica tratamentul oncologic, si care ar fi solutia salvatoare.

Raspunsuri (3)

Dr. Petre Muresan

acum 5 ani

Dupa operatie, imediat ar fi trebuit luat in evidenta la oncologie si oncologia este cea chemata sa decida ce protocoale trebuie aplicate. Daca nu s-a facut acest lucru, va rog sa o faceti acum, de urgenta . Cu stima si respect si cu urari de sanatate deplina !

dr Petre Muresan
medic primar Medicina generala-Medicina de familie
atestate in Acupunctura, Homeopatie si Ultrasonografie generala
studii aprofundate de Osteopatie si Medicina estetica homeopata ,
Reflexoterapie , Termografie si Angiotermografie dinamica ( DATG )

Monica84

acum 5 ani

Multumesc mult. A fost luat in evidenta, cat despre protocol, i s-a sugerat sa se intoarca la chirurg.

Florin Matei

acum 8 luni

Buna ziua, care este starea pacientului in prezent? Mulțumesc,multa sănătate