tratament cancer

Cancer

Postata de magdamihgo cu 11 ani in urma.

cancerul se poate trata cu ulei de canabis sau ulei de canepa.
cautati informatii in acest sens pe net, sunt multe cazuri in care acesta a reusit sa vindece.

Raspunsuri (5)

gabi70

acum 11 ani

Si mama mea are aceeasi problema, numai ca e mai avansata.
Dupa ce a fost deschisa, nu i s-a facut nimic, acum urmeaza sa o externam .
Nu stiu ce vom face,in ce directie sa mergem .
Mi-ar prinde bine un sfat.
Doctorul chirurg a prognozat o luna de trait!
As incerca orice....

magdamihgo

acum 11 ani

citeste recomandarile pt cancer din aceasta carte. Sper sa functioneze.

http://de.scribd.com/doc/22753366/Maria-Treben-Sanatate-Din-Farmacia-Domnului

Cojoc Diana

acum 11 ani

Eu am auzit ca zeolitul lichid imbunatatit cu dhq reprezinta cel mai puternic adjuvant impotriva cancerului. Am citit si in SUA ca are efect si pentru a controla efectele adverse provocate de chimioterapie... eu zic ca merita incercat

cristigologan

acum 11 ani

Ulei de canabis/ canepa , zeolitul lichid imbunatatit cu dhq, suc de morcovi cu sfecla Breuss sau terapii metabolice Gerson, suplimente enzimatice Dr. Kelley, alimentatie de tip raw-vegan telina si legume (varza, conopida, etc), de Noni, de struguri, vitamina B17, D3, C, antioxidanti (coenzima Q10, glutation, EGCG, resveratrol, extract samburi struguri) , alte suplimente gen alge marine),
diverse combinatii facute din produse apicole (gen ale doamnei Monica Tatoiu) ,
ceaiuri(ceai Verde , Essiac, Pau D’Arco etc.) ,
ciuperci si alti imunostimulatori (Maitake, Reishi, Shiitake, MGN3, etc.) ,
condimente( turmeric(cucurma), ghimbir, scortisoara, cuisoare etc),
minerale alcaline ( Cesiu, Potasiu, Calciu Coral, etc.) si
diete alcaline( vegana, Dr. Budwig, etc. )
celule Stem sau altele (inclusiv protocoale straine (Canada, Japonia, SUA, Germania , etc.),
TOATE sunt bune dar NU VOR DA REZULTATE INDIVIDUAL.

dau cateva exemple simple:

1.zeolitii nu sunt un tratament de cancer in sine, ci au rol complementar, detoxifiant.
2.terapia Gerson/Kelley se concentreaza pe enzime ce desfac invelisul protector al tumorilor si ajuta Sistemul Imunitar sa le atace si sa le distruga.
3.ciupercile imunostimulatoare intaresc sistemul imunitar dara acesta este un proces lent.
etc etc etc

Exista multe lucruri pe care un pacient cu cancer trebuie sa le aiba in vedere daca doreste VINDECARE!

Cancerul SE POATE VINDECA dar lucrurile trebuie facute COMPLET.

DETALII LA: http://tratamenteanticancer.wordpress.com/

ana maria

acum 10 ani

Bunica mea are cancer in ultima faza,doctori au zis ca e in ultima faza si ii mai da maxim 1 luna de trait ,durerile au inceput din ce in ce mai dese si au zis sa ii dam morfina ....spuneti-mi ce imi recomandati credeti cca se mai poate face ceva ????