Testicule

Cancer

Postata de Mihai295134856 cu 14 ani in urma.

Am o problema la testiculul drept , care dupa cum am simtit eu , am observat ca e mai mare decat cel stang . Am facut o ecografie testiculara in luna februarie 2009 , aunci testiculul drept a fost normal . De atunci am mai fost la medic la control , ultima data , daca imi mai amintesc bine prin luna mai . Ce ar putea fi ?

Raspunsuri (9)

Adrienne

acum 14 ani

Testicolele nu sunt perfect gemene, pot exista mici diferente de marime sau de pozitionare. Daca ai facut atat control, cat si ecografie si totul a fost normal,inseamna ca nu ai dece-ti face griji.

Mihai295134856

acum 14 ani

Dar din luna februarie , pana acum nu ar fi putut aparea probleme ?

Adrienne

acum 14 ani

Ai observat din luna februarie si pana acum schimbari de forma sau dimensiuni ? Semnele de alarma sunt : aparitia unei umflaturi pe testicul sau in zona apropiata,aparitia unei " pungi " cu lichid in scrot......alte simptome : senzatie de durere in zona testicolelor,orice inflamatie a zonei,durere sau usturime la urinare, sange in urina ,sange in sperma ,in general aparitia unei stari de disconfort. Inteleg ca nu ai nimic din tot ce am spus ci doar ca ,testicolele nu au aceeasi dimensiune, lucru pe care poate sa ti-l confirme orice barbat.

eu2000

acum 14 ani

de curand am o durere in zona testiculeleor, mai exact cel drept...se vede clar ca este mai mare decat cel stang si de o luna si ceva simt si o durere la el.Eu credeam k am apendicita, din cauza ca mai am durere si de acea zona si talpa amortita.Cand am observat lucrul cu testicolul nu am stiut ce sa mai cred.ajutati-ma va rog

ionut

acum 13 ani

am observat o umflatura pe testiculul drept s nu stiu ce este , ce ar putea fi ,ce sa fac.

testicole

acum 11 ani

p***a

cristian

acum 8 ani

Buna ziua am 28 de ani, am fost diagnosticat cu varicocel stang, ecografia a fost facuta la recomandarea unui medic endocrinolog ce mi,a pus un diagnostic de ginecomastie bilaterala!! habar nu aveam....desi uneori simteam dureri in testicolul stang!! Sa aibe legatura ginecomastia su varicocelul? cand trebuie facuta aceasta operatie? doctorul ce a facut ecografia mi,a spus ca nu e nimic grav si ca se opereaza daca sunt infertil sau inca ceva nu am retinut ca deja ma durea capul...!! care e cea mai recomandata metoda? Multumesc frumos

vasile

acum 8 ani

vreau sa ma castrez singur

Finn

acum 9 luni

Eu am un testicul în plus. 3 în total. E normal??