Test IHC

Cancer Sindromul sjogren larsson

Postata de monica-simona cu 12 ani in urma.

Buna-ziua,

Am revenit cu testul Imunohistochimic care este:ER negativ,PGR negativ,Cerb B2 negativ,MNF116 pozitiv zonal in celule tumorale,P63 negativ in celule tumorale,Ki67 pozitiv 60% in celule tumorale.
Concluzii -A se integra in context anatomo-clinic.

Va rog frumos daca se poate sa-mi explicati cat de rau e diagnosticul.
Va multumesc anticipat.

Raspunsuri (5)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

diagnosticul corect paote fi stabilit de medicul curant, prin corelarea rezultatelor investigatiilor (imagistice, histo-patologic, sanguine) cat si cu manifestarile clinice.

monica-simona

acum 12 ani

Va multumesc.

TEODOR LUIZA

acum 11 ani

VERISORUL MEU A AVUT UN NEV, O ALUNITA LA NIVELUL MEMBRULUI SUPERIOR MAI EXACT LA NIVELUL MAINIIN PE FATA SUPERIOARA A MAINII SI IN URMA REZULTATEOR DE LA BIOPSIE NU S A PUTU FACE DIFERENTA DACA ESTE UN MELANON MALIGN SAU O TUMORA BEDNAR IMI PUTETI OFERI VA ROG SI MIE MAI MULTE INDICATII IN LEGATURA CA ACEASATA ANALIZA

alina

acum 11 ani

ce inseamna cd68;mnf116pozitiv

nICOLA tRANDAFIR

acum 10 ani

Buna ziua...am si eu o problema asemanatoare....am facut un test IHC la un nodul la un san...Rezultatul....:Fragment foarte mic de tesut mamar cu masiv infiltrat limfocitar si rare grupuri de celule epiteliale glandulare cu unele atipii...Poate cineva sa ma ajute ...Programarea la doctor o am peste 2 saptamani...Cand mi s a dat analiza mi s a spus ca nu au putut vedea daca e malign sau bening...Vreau doar sa stiu ce inseamna "celule cu atipii"....Daca ma poate ajuta cineva...Multumesc frumos:)