tarceva si alcoolul

Cancer

Postata de iuliananedelcu cu 13 ani in urma.

Tatal meu are metastaza pulmonara, urmeaza tratament cu tarceva,dar bea si fumeaza.Ce poate pati?

Raspunsuri (5)

Iuli

acum 13 ani

Daca bea si fumeaza, nu cred ca vrei sa stii ce poate pati...

Filipa

acum 13 ani

Cred ca stii ce poate pati. Ceva iremediabil, irepetabil...

ana maria

acum 12 ani

buna iulia as dori sa te intreb tatal tau cum se simte de la tratamentul acesta...ia aparut cumva eruptii cutanate....si daca da ce anume ia pentru ele...la tatal meu ia aparut si are mancarimi si dureri in acelas timp...te rog frumos sa imi lasi un mesaj cu ce anume ia tatal tau multumesc frumos

iuliananedelcu

acum 12 ani

da se deranjeaza la stomac si are si simptomele pe care le enumeri tu... a intrebat medicul si el i-a recomandat un unguent

RogNoutati

acum 11 ani

Va salut,

Vom intra in tratament saptamana viitoare cu Traceva.
Nepoplasm Bronhopulnomar stadiul 3b/ Anenomocalcinom. tratament de prima linie.
Rog noutati - efecte adverse, speranta de viata/ sansa de regresie catre stadiul 2 operabil, tolerabilitate( eventual particularitati ).
Va multumesc,
CIanos