sunt disperata

Cancer

Postata de auroraa cu 12 ani in urma.

tatal meu are diabet si face insulina mai are si probleme cu inima de fapt are inel la inima iar acum la gasit cu cancer in git ce sanse are daca se opereaza va rog ajutatima cu un raspuns urgent .raspunsul dumneavoastra depinde de decizia mea va multumesc

Raspunsuri (10)

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

pentru un prognostic corect, trebuie sa stim clar diagnosticul scris de medicul oncolog. faptul ca mai are si alte afectiuni poate sau nu sa afecteze acest prognostic, sau eventual, in functie si de alte caracteristici, medicul chirurg sa considere ca riscurile sunt prea mari si sa nu fie de acord cu interventia chirurgicala.
in primul rand, tratamentul corect este recomandat de medic, iar apoi de preferat ar fi ca pacientul sa raspunda daca este de acord sau nu cu acest tratament, si nu altcineva.

va urez o zi buna

auroraa

acum 12 ani

carcinom scumos infiltrant,fara invazie limfovascularasi perineureala .acesta este rezultatul dupa operatie va rog poate ma puteti ajuta sa imi spuneti ce urmeaza acum va multumesc

D.Pasca

acum 12 ani

Este bine ca inainte de operatie, daca situatia o impune sa folositi Oncozul.
Daca ne trimiteti niste documente pe e-mail ([email protected]) putem sa va spunem daca interventia chirurgicala este cea mai buna solutie.
O zi binecuvantata.

KORLUK

acum 12 ani

Stimata Doamna va sfatuiesc sa incercati si un tratament alternativ, pe langa cel prescris de medicul curant, si anume combinatia Zeolit+Biostem. Pentru informatii complete intrati pe site

a

acum 12 ani

cel mai bine ar fi sa luati legatura cu cei de la vipmedei va pot ajuta

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

pana la tratamentul alternativ pacientul ar trebui sa fie luat in evidenta unui medic oncolog si gasita o forma adecvata dansului de tratament, chirurgical sau conservator.

KORLUK

acum 12 ani

Stimata Dna am specificat in mesajul meu "pe langa tratamentul prescris de medic", aceasta presupune evident sa continuati sa mergeti la un medic specialist; totusi sa nu uitam ca medicina traditionala mostenita si practicata in toate culturile, este benefica. Medicina moderna in stransa legatura cu gigantii farmaceutici moderni, in foarte multe cazuri, are rateuri spectaculoase.
Va doresc sanatate tuturor.

D.Pasca

acum 12 ani

Va recomand un tratament cu Oncozul ca tratament alternativ. Este important ca acesta sa fie folosit inainte de a incepe chimiosau radioterapia. A fost observat faptul ca la pacientii la care a fost administrat Oncozul inaintea chimioterapiei, reactiile adverse ale tratamentului chimioterapic au fost puternic diminuate fata de cei la care nu a fost administrat tratamentul. Pe langa acetea, tratamentul cu Oncozul este antiinflamator, antitumoral , analgezic si imunomodulator.

auroraa

acum 12 ani

va multumesc pentru ajutor.lam operta pe tatal meu acum trei saptamini am trecut cu bine operatia astepatam sa mergem la control sa ne spuna ce mai urmeaza chimio sau radioterapie .am si eu o intrebare ce este oncozul ?va rog sa imi dati un raspuns imediat daca puteti va multumesc

auroraa

acum 12 ani

mai am o intrebare daca asi dori sa merg cu tatal meu la un cabinet particular acolo se pot face chimio sau radioterapie
si unde?