sunt disperata,sfatuiti-ma

Cancer

Postata de vasilica109 cu 12 ani in urma.

buna seara.ma numesc liliana,am 43 de ani si va rog din suflet ascultati-ma si sfatuiti-ma.sunt disperata pe data de 2 mai 2011 am fost la un consult de rutina la dermatologie.O alunita ,frumusica de altfel,ma c-am '''' gadila''.d-na doctor mi-a indicat sa o scot sa nu mai fiu nevoita ca din cand in cand sa o scarpin si poate sa o ranesc.zis si facut ,Am scos in data de 09 mai un DERMAFIBROM torace posterior . Examen solicitat=HISTOPATOLOGIE;Diagnostic stupoare=MELANOM CUTANAT CU CELULEFUZIFORME,INDICE BRESLOW 3MM Examen solicitat =IMUNOHISTOCHIMIE;diagnostic soc=MELANOM MALIGN INDICE BRESLOW 3MM Examen solicitat CT TORACE+ABDOMEN cu substanta de contrast ;diagnostic =3 LEZIUNI FOCALIZATE,MILIMETRICE,cu aspect OSTEOCONDENSATla nivelul vertebrelor T2,T5 si aripii iliace stangi,de monitorizat.doamna doctor oncolog este in C.O si pana se intoarce, va rog spuneti-mi cat este de grav.va multumesc

Raspunsuri (4)

Kinetoterapiebv

acum 12 ani

daca ati mers la un spital sau la o clinica,trebuie sa mai existe acolo inca un medic oncolog,mergeti si consultati-l rapid!

vasilica109

acum 12 ani

multumesc mult de sfat cel mai devreme sunt asteptata cu rezultatele maine deoarece astazi nu se prea lucreaza

info

acum 11 ani

cum te simti?, esti bine?

Kinetoterapiebv

acum 12 ani

multa sanatate!