sport

Cancer

Postata de leonard4 cu 13 ani in urma.

am laringectomie totarala,am zacut mult,dar acum sint bine.as vrea sa incep niste ex. la sala pt.tonusul general,dar care sa-mi educe si respiratia(dupa operatie am mari prob.cu expectoratia,fiind fumator)as dori sa discut cu un profesionist(dr med.sportiva,kineto,etc.) eu am nevoie de un aviz(poti/nu poti) si apoi trb.de jupin,prescrierea ex.gradat,logic,sa antreneze cam toate gr.musc,+anumite rezerve,in caz de esec partial.Este cineva in stare?pun pariu ca nu,este al nu stiu citelea apel.va multumesc pt.mica atentie

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 13 ani

Nu inteleg, aveti laringectomie totala si fumati in continuare?

leonard4

acum 13 ani

esti chiar tampit(a)