Slabire 30kg in 4luni!

Cancer

Postata de carmen449 cu 12 ani in urma.

Buna ziua,
Sotul meu a fost diagnosticat cu o tumoara la rinichiul drept in 2007.Avea atunci in jur de 140kg. In aceasta vara fara sa faca nimic special a ajuns la 118kg!!!!! Care credeti ca este explicatia? Are legatura cu boala lui?
multumesc

Raspunsuri (1)

Medic Epuran

acum 12 ani

Alterarea stării generale cu pierdere mare în greutate, astenie, paloare, anemie, anorexie apare la circa 25-30% din cazurile de tumori renale, deci scăderea bruscă în greutate a soţului d-vs ar putea avea legătură cu acestă afecţiune