sindromul kaposi

Cancer

Postata de istrate80 cu 8 ani in urma.

buna seara, bunica mea in varsta de 77 de ani sufera de sindromul kaposi de aproximativ 12 ani, la inceput a urmat un tratament cu apa termala.de 3 ani dr dermatolog ia prescris un tratament cu ciclofosfamida pana in luna noiembrie 2015.tratamentul i facea rau la rinichi si ia fost interrupt de doctor.tumorile canceroase de pe picioare sau extins si dr oncolog de la campina jud prahova ia facut trimitere la institutul oncologic din bucuresti.in ultima perioada bunica are si dureri dansa are si diabet si face des infectie urinara si insuficienta cardiaca fiind mai greu de transportat, de aceea va rog cu un sfat si o recomandare unde as putea sa merg cu dansa la brasov fiind mai aproape de busteni prahova care este domiciliul meu, va multumesc anticipat

Raspunsuri (1)

Dr. Lavinia Ivanescu

acum 8 ani

Buna ziua , bunica are nevoie sa fie internată intr-un spital multidisciplinar pentru abordarea corecta si completa a tuturor problemelor de sanatate ,patologia acesteia fiind complexa . Fiecare pacient apartine teritorial in functie de domiciliul acestuia (nu domiciliul familiei) de un spital de acest gen . Medicul de familie va poate îndruma corect .