Simptome dupa operatia de colon

Cancer

Postata de VP cu 10 ani in urma.

Buna ziua,
Va rog sa ma ajutati si pe mine cu un sfat ca am o nelamurire in privinta cancerului de colon,as vrea sa stiu care sunt simptomele dupa operatie si cat dureaza. Pacientul este tatal meu are varsta de 68 ani si a suferit o extractie de polipi apoi la scurt timp o interventie chirurgicala pentru implantarea unui stimulator cardiac apoi la aproximativ o luna a suferit si interventia chirurgicala pe colon.Si de acunci au inceput necazurile.Vreau sa stiu daca este normal ca aiba scuregeri la o saptamana dupa scoaterea tubului prin care se scurgea acel lichid.Pacientul a stat o luna si o saptamana in spital fara a i se da prea multe detalii rudelor despre starea pacientului in timpul spitalizarii cat si la externare.Va rog respectuos sa-mi dati un sfat s-au o explicatie pentru aceste scurgeri care ar fi cauza si ce sar mai putea face pana nu este prea tarziu.Mentionez ca in timpul acelor scurgeri are o stare de moliciune au inceput sa fie zilnic mai dese si au un miros urat.
Multumesc frumos o zi buna.

Raspunsuri (1)

ciurel nelia

acum 8 ani

regret tot ce se intampla, cred ca a-ti putea folosi supozitoare cu hemorzon , unse si prin crema hemorzon sa intre usor si fara dureri, au antibiotic si vindeca repede locul, chiar daca o sa mai curga un timp se curata, bafta,