Se poate consuma Tonotil N și ?

Cancer

Postata de Utilizator11711970185 cu o luna in urma.

Se piate fonsuma Tontil n și Sargenon în timpul chimioterapie cu Paclitexal și Carb

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum o luna

Buna ziua,

Se poate consuma Tonotil N si Sargenon in timpul chimioterapie cu Paclitexal si Carb. Totusi, este foarte important sa discutati aceasta optiune cu medicul oncolog, deoarece el este cel mai capabil sa ia in considerare toate aspectele tratamentului dvs.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: https://www.clickmed.ro/medic/oncologie

Articole recomandate:
sfatulmedicului.ro/Diverse/interactiunea-alimentelor-cu-medicamentele_6942
sfatulmedicului.ro/Alimentatia-sanatoasa/dieta-anticancer-sfaturi-alimentare-pentru-prevenirea-si-lupta-impotriva_8941

Daca doriti mai multe informatii despre suplimentele folosite ca adjuvant in chimioterapie, accesati link=ul: https://sfatulmedicului.ro/index.php?module=DictionarePrezentare&action=suplimente_search&search_supliment_name=&search_category_id=-1&search_afectiune_id=505&search_producator_id=-1&cauta=1