scurgere din sanul stang

Cancer

Postata de AnaMaria Dijmarescu cu 11 ani in urma.

mama mea are52 de ani si este de doi ani la menopauza,acum cateva zile a observat o scurgere din sanul stang era un lichid galbui,acum nu mai curge decat foarte greu doar daca strange mult de sfarc,credeti ca este cancer va rog din suflet sa ma ajutati daca ati mai trecut pri asa ceva simt ca o sa inebunesc.

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Printre cauze se numara:tulburari hormonale, infectii ( mastita, abces), prolactinom ( tumora benigna hipofizara), stimularea excesiva a sanului, trauma, tumori, etc.
Este indicat sa consulte medicul ginecolog ( dupa caz- endocrinolog) cu efectuarea ecografiei de sani si a mamografiei.

AnaMaria Dijmarescu

acum 11 ani

VA MULTUMESC MULT DOMNULE DOCTOR AS VREA SA MENTIONEZ CA MAMA A FACUT O MAMOGRAFIE ACUM O LUNA SI REZULTATUL ESTE ACESTA:SANI ASIMETRICI CU STRUCTURA LUTEROGENA PREDOMINANT GLANDULARA CU DUCTE GALACTROFE BINE EXPRIMATE FARA SECRETI LA COMPRESIE.IN CADRANELE EXTERNE TINUTUL GLANDULAR ORGANIZAT SUB FORMA DE PLOCARD DISPLAZIC.LA NIVELUL SANULUI DREPT IN CADRANELE EXTERNE SE EVIDENTIEAZA 2 CAPACITATI OMOGENE DE INTENSITATE MEDIE DE 1/1CM CU MARGINI BINE TRASATE.ATI PUTEA SA-MI SPUNETI CE INSEAMNA CA NU STIU.VA MULTUMESC FOARTE MULT