rugaminte

Cancer

Postata de Nina2577 cu 10 ani in urma.

Buna ziua, va rog sa-mi spuneti cat de grav este rezultatul de la biopsie cu urmatoarea descriere microscopica: 4 fragmente ganglionare cu dimensiuni intre 4/3/3 mm si 10/6/5 mm- incluzionat in totalitate:
Fragmentele de limfogangliuon cu plaje de celule carcinomatoase pleomorfe, cu citoplasma vacuolizata.
Concluzia: determinari secundare tumorale de adenocarcinom,G3
Va rog sa-mi spuneti daca se mai poate face bine prin tratament sau alte intrventii?

Va multumesc si astept cu nerabdare raspunsul dvs?

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Rezultatul indica invazia ganglionara de catre celulele canceroase. Este indicat sa consultati medicul onocolog pentru stadializarea tumorala si stabilirea schemei de tratament.