rezultat biopsie san stang

Cancer

Postata de cata40 cu 12 ani in urma.

Buna seara!

Mama mea (72 ani) a fost diagnosticata cu tumora mamara la sanul stang. Rezultatul biopsiei este urmatorul:
- histopatologic: fragmente de tesut mamar recoltate prin punctie biopsie cu carcinom ductal invaziv
-imunohistochimic: ER pozitiv - 35-40%; PGR pozitiv - 40-45%; CerbB2 negativ (fara reactie membranara semnificativa); Ki67 pozitiv - 5-8%.
Imi puteti, va rog mult, explica diagnosticul?

Va multumesc,
Catalina

Raspunsuri (2)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

doar daca exista o disfunctie erectila (impotenta) asociata grijilor dvs in privinta dimensiunilor (variabile de la un individ la altul si in acelasi timp normale), se pot realiza investigatii in sfera endocrinologica.

a

acum 12 ani

foarte importat este sa continue investigatiile si sa consulte medici de specialitate care sa ii recomande un tratament, cel mai bine luati legatura cu cei de la www.vipmed.ro 0732056272 si va vor ajuta