raspuns va rog!!boli intestinale?

Cancer

Postata de barnlinu cu 9 ani in urma.

buna ziua!ma numesc alin si as vrea sa va intreb de la ce poate veni scaunul cu mucus si bile rotunde ba fac cand constipatie ba diaree?am 24 de ani si ma tem de ce e mai rau ajutatima cu un sfat,am fost la gastroenteorolog sa imi fac colonoscopie caci ma si doare in partea dreapta jos zona apendice si sunt si balonat si nu a vrut sa imi faca colonoscopie caci sunt prea tanar,cand ma las pe spate se ridica ca o umflatura in abdomen si e tare la palpare si bupa cateva sec se ratrage umflatura,ce analize as putea sa mai fac ma tem sa nu am cancer,ce analizi sunt necesare pt asta?multumesc si sanatate multa

Raspunsuri (2)

Dr. Toth Noemi

acum 9 ani

Buna ziua Alin!

Pt. colonoscopie nu sunteti "prea tanar".

Problema se poate incepe cu analize:
- analize de sange
- teste biochimice din materii fecale
- colonoscopie
- ecografie
- tomografia computerizata

haha

acum 8 ani

doctori doctori si iar doctori :))) alin a pus o intrebare si raspunsul specialustului este: Fa analize! :)))) bai doctor toth, daca nu sti ce are omu, taci din gura aia, ca analize stie si el sa faca :))))) omul te.a intrebat CE AR PUTEA FI??? doctor de 2 lei, atat meriti mita, 2 lei. si nici aia.