pot avea cancer?

Cancer

Postata de gabygabriela86 cu 13 ani in urma.

buna ziua! de vreo 2 luni mi-au aparut in zona gatului langa clavicula 2 ganglioni destul de mari (mai mari ca un ou). am fost la urgenta ca m-am speriat foarte tare si mi s-au facut niste analize si o radiografie la plamani. radiografia arata destul de rau,am niste ganglioni cu aspect tumoral si pe plamani.m-au suspectat de boala hodgkin. mi s-a facut biopsia la unul dintre ganglioni iar rezultatul nu arata ca as avea ceva grav. mi s-a spus ca s-au imflamat de la o raceala netratata si de la un microb luat de la animale. aseara am ajuns iar la urgenta pt ca ma durea mana foarte tare si se si umflase,mi s-au facut iar analizele,(care au iesit destul de bine,un pic de anemie,atat) si o radiografie si acelasi lucru mi s-a spus si aici ca am ceva la plamani. tot suspiciune de boala hodgkin mi s-a scris pe foaia de urgenta. mi-au spus sa merg la fundeni sa-mi fac alt set de analize. imi este foarte teama. am citit despre aceasta boala si este destul de grava. pot avea cancer la plamani?...doamna de la radiografie mi-a spus ca jumatate din plamanul stang este distrus. ma poate ajuta cineva cu o informatie?...multumesc

Raspunsuri (3)

Filipa

acum 13 ani

Iti doresc multa, multa sanatate si putere sa treci peste toate incercarile.

Ionescu

acum 13 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

silvia89

acum 11 ani

Buna , Gaby ? cum esti? ai facut investigatii pe mai departe ? multa sanatate