POSIBILITATE DE CANCER ?

Cancer

Postata de ANDY_30 cu 14 ani in urma.

mia aparut in git la baza amigdalitei acum 10 ani o mica crescatura de carne acum a ajuns la marimea unui bob de porumb si gitul tot timpul iritat(rareori usturimi)cu mici unflaturi si plin de venisoare, ma gindesc sa nu fie cancer :(
fumez aproape un pachet pe zi lucrez in ture de noapte si mi se intampla numai cind sint obosit sa ami vina amar pe git
am fost racit de citeva ori nici nu puteam sa inchit in gol, va rog mult daca puteti sa ami raspundeti cu sinceritate, ce poate fi cancer ? Multumesc anticipat.

Raspunsuri (1)

Dr. Diabet si Nutritie

acum 14 ani

Trebuie sa fiti examinat de catre medic, fie este vorba de o adenopatie - ganglion inflamat, fie nodul tiroidian, fie chist?!, etc. Numai in urma examinarii clinice se poate stabili diagnosticul de certitudine.