polip rectal

Cancer

Postata de Marcela24135027 cu 15 ani in urma.

Buna ziua si sanatate tuturor.
Mama mea, in varsta de 57 ani a efectuat luna aceasta o colonoscopie si i s-a facut si o biopsie de polip rectal.
Reproduc din buletinul de analize : " materialul examinat pe sectiuni seriate este constituit din fragmente de polip hiperplazic cu arii de de polip adenomatos. Concluzie : polip hiperplazic rectal cu arii de polip adenomatos."
Imi poate da cineva mai multe detalii si ce trebuie facut in continuare?

Raspunsuri (5)

Ank135093

acum 15 ani

parerea mea este ca ar trebui sa mergi cu acest rezultat la un oncolog,te poate lamuri cel mai bine.

Marinela479568

acum 15 ani

Buna!
Nu ma pricep, fratele meu a avut asa ceva, dar nu stiu prea multe amanunte, stiu doar ca s-a operat de cativa ani si e bine. Sunt de acord cu Katy, medicul care a facut colonoscopia trebuia sa-ti spuna ce trebuie sa faci in continuare, iar examenul de analiza mi se pare cam lapidar, o biopsie inseamna mult mai mult.Problema trebuie rezolvata.
Sanatate multa!

roxana313125038

acum 15 ani

Va puteti adresa pentru consult si investigatiile necesare d-lui dr. Leonard David, medic primar chirurgie generala de la Institutul Clinic Fundeni - 0748220071.

nicoleta

acum 10 ani

mergeti la Valentin Grigorean (interne)la spitalul Bagdasar Arseni,sect.4 Bucuresti si sunteti pe maini bune,asa ceva am avut eu ,iar acum sunt super ok

vgfdsadad

acum 9 ani

dadsad