Poate fi cancer?

Cancer

Postata de catalinnaandrei cu 9 ani in urma.

buna..mama mea are 41 de ani,a avut in trecut ,acum cativa ani,un nodul bening,n-a f grav..acum s-a dus la control cu dureri de coloana la care i s-a fct o ecografie si la sani,si a trimis-o sa faca analize pt CA 15.3...poate avea cancer la san?inca nu au venit analizele..mi-este foarte frica..la nivelul sanilor nu cred ca are simptonme..

Raspunsuri (2)

Buna

acum 9 ani

Invata ce este "cancerul" si nu o sa-ti mai fie frica de el. Este ca si coaja care apare la o rana ca sa se poata vindeca tesutul. Doctorii dau mereu coaja la o parte si fac in acelasi timp frica de moarte pacientului..si ca urmare nu se va face bine daca se ia dupa ei...

Aici e un film cu subtitrare in romana...apasa pe butonul CC si alege limba romana ca subtitrare. In acest film se explica care e cauza adevarat la orice cancer..ci la cel de sani...care este doar o autoreparatie dupa ce mama are certuri cu sotul sau are griji despre sanatatea copiilor.

Si cauta in google informatii despre Noua medicina germana

Medic SfatulMedicului

acum 9 ani

Diagnosticul cert este pus numai pe seama analizei histopatologice a nodulului mamar.