Operatie cancer san

Cancer

Postata de Corina Maria Corina cu 10 ani in urma.

Buna ziua, as vrea sa aflu de la persoane care s-au operat la san (mastectomie) care a fost alimentatia dupa operatie , ce medicamente li s-a recomandat sau ce tratament fac?Multumesc.

Raspunsuri (3)

Diana Loghin

acum 10 ani

Foloseste zeolitul lichid imbunatatit cu DHQ pentru a stopa evolutia cancerului si pentru a elimina celula canceroasa. Citeste si pe siturile de specialitate din SUA si ai sa vezi cate pareri bune ai sa auzi despre acest produs. Sanatate!

evelina

acum 10 ani

Daca aveti cel putin 1 ganglion axilar invadat, ceea ce aflati din buletinul anatomo-patologic pe care il primiti, probabil veti face si chimioterapie. Apoi probabil veti face radioterapie. Unele primesc si hormonoterapie daca tipul lor de cancer raspunde la acest tratament (pastile zilnice timp de 5 ani). Pe cat puteti adoptati un stil de viata sanatos: evitati stresul, mentineti o greutate cat mai normala, fara bautura si tigari, dormit normal, aer curat, etc. Mancati sanatos: legume cat mai verzi sau portocalii, 60 g nuci pe zi, somon 200 g pe saptamana, carnea alba, mai putin rosie, toate in stare cat mai naturala si ordinea de preferat in pregatire ar fi de la crud la fiert, cuptor, gratar, prajit. La salate folositi uleiul de masline extravirgin. Recomandate si avocado, brocoli, prune, fructe de padure, varza, salata verde, dovleacul, sfecla rosie, rosiile, mierea, ceaiul verde si de musetel, etc. Deci pe scurt incercati sa duceti o viata cat mai linistita, echilibrata si sanatoasa pe cat puteti ca mie nu prea-mi iese si tot sunt bine dupa 3 ani si jumatate. Asa ca sanatate va doresc si sa fie bine in continuare !

Utilizator21588429571

acum 3 ani

vreau să primesc notificări