oare este cancer???

Cancer

Postata de niko69 cu 10 ani in urma.

va rog us sfat!!!
Am 44 de ani si o mare doza de ipohondrie(oncofobie) din aceasta cauza am inceput sa consult un psihiatru.Acum cateva luni mi-am facut rmn abdominal(pancreas, splina ,rinichi ,prostata etc) totul find foarte ok. am facut analizele de sange complete inclusiv hemoleucograma completa care au iesit ok in afara colesterelului.In urma cu 6 saptamani mi-am facut si un rmn la cap si mi s-a spus ca e perfect normal si ca nu am nici macar ceva functional.Apoi am facut si investigatii cardiace si profesorul mi-a spus ca am o" inima foarte tanara" Dar de aproximativ 6 aptamani s-a intamplat sa expectorez cu sange cam o data pe saptamana si doat cate un firisor mic aproape insesizabil dana nu m-as uita atent.Nu imi dau seama daca sangele acela vine din plamani sau nas-gat Am vrut sa imi fac un rmn toracic dar psihiatrul mi-a spus ca pot sa fac dar sa mai astept ca sa ma linistesc.Mentionez ca sant fumator dar ca nu am alte simptome.
La mine in familie nu a fost nimeni niciodata diagnosticat cu nici un fel de cancer.
va rog sa imi dati un sfat!!!

Raspunsuri (1)

Dr. Toth Noemi

acum 10 ani

Buna ziua!

Puteti contacta pe emailul privat: [email protected]