oare e grav?

Cancer

Postata de melania23122275 cu 11 ani in urma.

buna,
as dri sa sti daca am ceva grav, mi e frica sa merg la medic, de ceva timp ma inteapa si ma doare in partea stanga la san, dureaza doar cateva secunde pe urma ma lasa si tot asa, vreau sa specific ca acasta durere o am inainte de ciclu cu aproximativ 2 saptamani, dimineata am ameteli, iar cand stau intinsa am palpitatii la inima, oare e ceva grav.....
multumesc!
astept raspuns

Raspunsuri (3)

marilena36

acum 11 ani

Si eu am patit. Mergi si fa-ti o sonoelastografie. Nu este deloc traumatizanta precum mamografia. Nu te mai gandi la ce este mai rau. Raul de obicei nu doare si nu inteapa. Eu am fost diagnosticata cu mastoza fibro-chistica. Ameteli si palpitatii la inima pot sa apara si din cauza lipsei de calciu. Lasa teama si mergi la medic. Daca esti din Bucuresti iti recomand policlinica Ginecoland pt. sonoelastografie. Sanatate multa.

melania23122275

acum 11 ani

MULTUMESC LA FEL
NU SUNT DIN BUCURESTI SUNT DIN ALBA IULIA, DAR O SA MERG LA MEDIC

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este recomandat sa efectuati o electrocardiograma si consult de medicina interna pentru a exclude o afectiune din aceasta sfera. De asemenea, consultul gincecologic cu efectuarea ecografiei mamare(+/- mamografie) este indicat.