O noua operatie !?

Cancer

Postata de alex_alecs cu 10 ani in urma.

Buna ziua. Am fost diagnosticata cu cancer de ovar, std. IV, am facut operatie de extirpare a tumorilor, dupa care a urmat un ciclu de chimioterapie ( 6 la numar ), iar acuma medicul a zis ca trebuie facuta o a doua operatie.
Nu prea mai vreau o operatie. Ce parere aveti ? Credeti ca e absolut necesara ?! Evolueaza repede acest tip de cancer ? Va multumesc anticipat.

Raspunsuri (5)

Lavinia Burla

acum 10 ani

Ai incercat terapia cu ultra zeolit lichid, oxy dhq si ph balancer?>

alex_alecs

acum 10 ani

Nu am incercat, nu am auzit de asa ceva ...

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Medicul chirurg este cel in masura sa aprecieze necesitatea interventiei chirurgicale. Pentru o parere avizata, puteti consulta un alt doilea chirurg.

Lavinia Burla

acum 10 ani

cauta cartile "Vindecarea tuturor formlor de cancer" si "Tratarea cancerului prin metoda Rudolf Breuss''. Le gasesti si pe net si in librarii.

alex_alecs

acum 10 ani

Da, cred ca parerea unui chirurg voiam sa o aud. Imi este tare frica ca nu ar mai rezista la o a doua operatie sau ca s ar putea complica si mai tare lucrurile. Daca imi puteti da un sfat, v asi ramane ft recunoscator. Va multumesc anticipat.