Întrebare limfom

Cancer Sindromul de liza tumorala

Postata de DobrinGeorge cu 10 ani in urma.

Este adevarat ca limfomul este o forma de cancer a sangelui si se poate pune pacientul sub risc dupa analizele de sange + biochimie ? In urma analizelor de sange doctorul mi-a spus ca nu pot avea niciun fel de boala starea mea de sanatate fiind buna. Se poate ca din analize sa isi fi dat seama daca am sau nu?

Raspunsuri (1)

Dr. Petre Muresan

acum 10 ani

Limfomul. Este o tumora maligna a ganglionului limfatic si include Boala Hodgkin si limfoamele non-hodgkiniene. Va recomand sa aveti incredere in medicii care va coordoneaza investigatiile si sa le urmati toate sfaturile. Cu stima si respect :
dr Petre Muresan
medic primar Medicina generala-Medicina de familie
atestate in Homeopatie si Ultrasonografie generala
studii aprofundate de Medicina estetica homeopata ,
Reflexoterapie , Termografie si Angiotermografie dinamica ( DATG )