nodul pe plaman

Cancer

Postata de fricos de boala cu 10 ani in urma.

o tumoare (nodul) la plaman in faza maligna se poate trata si ce implica(operatie?...)

Raspunsuri (3)

Studenta anul vi MG

acum 10 ani

depinde de stadiul bolii, de gradul de implicare al nodulilor limfatici mediastinali, de prezenta metastazelor

unele tumori sunt inoperabile si necesita chemoterapie, radioterapie

chiar si tumorile ce se pot opera necesita tratament chemoterapic adjuvant

oncologul dumneavoastra o sa va spuna care sunt posibilitatile terapeutice in cazul dvs

Galbau Adriana

acum 10 ani

sunt pasionata de medicina naturista si citesc destul de des informatii despre tratamentul cancerului si a afectiunilor grave din organism.

iti recomand sa te informezi si tu in cartea "vindecarea tuturor formelor de cancer" scrisa de Hulda R. Clark despre tratamentele cu nuca neagra, capsule de pelin si capsule de cuisoare.

apoi mai este un tratament prescris de renumiti medici din SUA cu Zeolit lichid, Oxy DHQ si Ph balancer,,

Informeaza-te! stiu sigur ca afectiunile se pot trata si pe cale naturista!

Ionela

acum 9 ani

Ce se poate întâmpla dacă am noduli pe plâmâni ? Ce pot face în privința asta ?